![]() |
![]() |
![]() |
#1 |
Registered Member
Join Date: Aug 2007
Location: Virginia beach, VA
Posts: 1,709
|
How much to run?
does anyone know how much a 24" 4 bulb teklight T5HO will cost a month to run at about 9 hours a day?
__________________
"You said it didn't bite!"......."Well"......"It didn't bite me." Current Tank Info: cool |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Registered Member
Join Date: Aug 2007
Location: Anderson, CA
Posts: 163
|
Plug the wattages into the calculator on the RC main paige and it'll tell you how much per day and month.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Registered Member
Join Date: Aug 2007
Location: Anderson, CA
Posts: 163
|
Oh heck ive got nothing better to do right now so I went ahead and did it. It'll cost you $4.56 a month at 12 cents a KWH.
|
![]() |
![]() |
![]() |
|
|